Čas jednoho dne a jednoho odpoledne se však nedal zastavit. Nedaleko od Muzea hygieny nás zlákal k prohlídce supermoderní stadion nejslavnějšího místního fotbalového klubu FC Dynama Dresden, který se sice momentálně nachází až ve třetí bundeslize, ale na jeho domácí zápasy přesto dochází v průměru přes deset tisíc fanoušků. V poválečné historii města byl předchůdcem Dynama Dresden klub SG Friedrichstad, který vyhrál východoněmeckou soutěž v roce 1946. Tehdejší správa sovětské zóny jeho minulost považovala za příliš „buržoazní“, za přežitek dřívějších časů. Výtržnosti, které se odehrály při oslavách spojených se ziskem titulu se staly záminkou k rozpuštění klubu. Následně vznikl pod názvem SG Deutsche Volkspolizei Dresden projekt ideologicky vyhovujícího, reprezentativního klubu, který byl výběrem nejlepších hráčů z místních policejních sborů. Na jaře 1953 byl přejmenován na SG Dynamo Dresden a vyhrál prvoligový titul. Následovalo rozhodnutí šéfa tajné policie Stasi Ericha Mielkeho o převedení nejlepších fotbalistů Dynama Dresden do Berlína, kde vytvořili klub Dynamo Berlín. V Drážďanech zůstala jen rezerva a tým se postupně propadl do krajské soutěže, tzv. Bezirksligy. Návrat se klubu podařil až v roce 1962. V sedmdesátých letech následovalo pět prvoligových titul. V letech 1979 až 1988 byla vyvolána série deseti titulů klubu Dynama Berlin, hrajícího pod patronátem Stasi. Fotbalisté z Drážďan byli v tomto období celkem šestkrát na druhém místě. Některé jiné kluby s podobnou minulostí měly problémy s úbytkem diváckého zájmu, nejenom v Německu, ale také u nás, například Dukla Praha. Dynamo Dresden je však v Drážďanech a okolí velmi oblíbeným týmem, k čemuž zřejmě přispěly zřejmé manipulace ve prospěch protekčního Dynama Berlin v posledních sezónách východoněmecké nejvyšší soutěže.
Stadion Dynama Dresden pojmenovaný původně po místním atletu Rudolfu Harbigovi se nachází v centru města, přímo proti největšímu městskému parku Grosser Garten. Je na tomto místě už od roku 1923. Pod původním názvem se také dá najít v mapách, ačkoliv nyní nese název sponzora Dynama Dresden: Glücksgas Stadion. Byl několikrát přestavován, naposledy v letech 2006 až 2009. Aktuální kapacita je 32 066 diváků. Letos na přelomu června a července se zde bude hrát MS světa žen. V sobotním odpoledni kolem stadionu panoval klid, všechny brány byly zavřené. FC Dynamo Dresden hrálo venkovní utkání v Rostocku.
Hlavnímu průčelí stadionu do ulice Lennéstrasse dominuje obrovská prosklená plocha hlavní tribuny a VIP sektoru, pod ní jsou okna výkladů Fanshopu, kterými jsou vidět figuríny v mikinách a trikotech klubových barev. Pár kroků za prodejnou je jediné místo, kudy se dá zvenčí nahlédnout na trávník. Skrze železnou mříž jsme únikovým východem zahlédli kousek hrací plochy a část dolní část tribuny. Snad jakési lákadlo pro kolemjdoucí… Kontrast zeleného trávníku a plastikových sedaček, ve žluté a černé barvě, v jarním odpoledním slunci. Na tribunách dominuje zářivě žlutá, jen některé sedačky jsou v automobilové, antracitově černé barvě. Okolo stadionu prakticky nikdo nebyl, jen jen pár nakupujících ve fanshopu. Z postranního vchodu jsem viděl vycházet někoho, kdo mi připomínal trenéra Matthiase Maucksche, jenže Dynamo tou dobou hrálo právě v Rostocku a tudíž to musel být někdo jiný. Po prohře 0:1 tohoto trenéra vedení klubu odvolalo a funkce se ujal Ralf Loose.
Oficiální stránka klubu FC Dynamo Dresden.